“Podpis elektroniczny i jego praktyczne zastosowanie” – szkolenie dla organizacji i grup nieformalnych

Informujemy, że Centrum Obywatelskie Centrum C 10 zaprasza na bezpłatne, certyfikowane szkolenie online pn. „Podpis elektroniczny i jego praktyczne zastosowanie” ❗

Szkolenie odbędzie się w dniu 30 czerwca br., w godzinach 13 – 19, za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Szkolenie to przeznaczone jest dla przedstawicieli KRAKOWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I GRUP NIEFORMALNYCH.

Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę i umiejętności, niezbędne do świadomego stosowania podpisu elektronicznego, bezpiecznej transmisji danych za pośrednictwem Internetu oraz zabezpieczania dokumentów elektronicznych przed kradzieżą lub sfałszowaniem.

Szkolenie ma na celu przedstawienie podstaw prawnych oraz nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie nabycia lub ”założenia” podpisu elektronicznego, jego złożenia na dokumencie elektronicznym, oraz weryfikacji. W trakcie szkolenia zostaną omówione tematy związane z:
➡️ podpisem kwalifikowanym i niekwalifikowanym,
➡️ Elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej ePUAP oraz podpisem zaufanym,
➡️ walidacją podpisu elektronicznego.

Poruszone zostaną m.in. zagadnienia, takie jak:
✅ Gdzie kupić, jak przygotować i podpisać dokument elektroniczny?
✅ Jak odczytać dokument elektroniczny podpisany elektronicznie oraz jak sprawdzić, że faktycznie został podpisany prawidłowo?

Szkolenie poprowadzi Grzegorz Basiński – specjalista w zakresie systemów informatycznych i zabezpieczeń, tematyki związanej z ochroną danych osobowych oraz analizą ryzyka. Posiada 25-letnie doświadczenie w zakresie budowy i wdrażania systemów informatycznych w sektorze publicznym. Projektował i współtworzył zaawansowane technicznie systemy bezpieczeństwa dla instytucji publicznych, a także opracowywał i wdrażał metodologie zarządzania informacją i ryzykiem w instytucjach samorządowych. Jest ekspertem w zakresie bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa, jak i analizy ryzyka. Posiada certyfikaty: Audytora Wiodącego ISO/IEC 22301 ISO/IEC 27001, MoR® Certificate in Risk Management. Ukończył Executive Master of Business Administration na Apsley Business School w Londynie. Prowadzi szkolenia oraz wykłady na konferencjach i seminariach poświęconych tematyce bezpieczeństwa teleinformatycznego, a także jest autorem artykułów i opracowań poświęconych tematyce technologii teleinformatycznych.

✅ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU WYSTARCZY WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=j8sR-eHj70KoiAHkPCm8VE7CzGl0iGNKvEKPoR5vGvtURFJDVFhFWDVFUU8xSVZQMzNIVU43NjNWUS4u

❗ Na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłana wiadomość ze szczegółowymi informacjami na temat szkolenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W BEZPŁATNYM SZKOLENIU.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.