Zwiedzanie Krakowa – co zobaczyć i czym się przemieszczać?

Druga Stolica Polski jest miastem bez wątpienia bardzo charyzmatycznym i unikatowym. Ciężko znaleźć w Polsce drugi region, którego zwiedzanie pozwoliłoby niemalże przenieść się w czasie i podziwiać odrestaurowane, zabytkowe budynki w tak dobrym stanie. Trzeba przyznać, że to właśnie Kraków jest jednym z najczęściej obieranych kierunków turystycznych w naszym kraju. Przy takiej sławie nic dziwnego, że cechuje go spore zaludnienie. Warto zatem wziąć to pod uwagę przy okazji kilkudniowego zwiedzania miasta.

Czym poruszać się po Krakowie?

Największe i najbardziej rozpoznawalne zabytki Krakowa są na szczęście zlokalizowane stosunkowo blisko siebie. Śmiało można zwiedzić je przy okazji jednego spaceru i jeszcze mieć siły na dotarcie pieszo do hotelu. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy zwiedzić też inne dzielnice, w których znajdują się nieco mniej popularne atrakcje. Wtedy zastanawiamy się – postawić na wynajem samochodu czy komunikację miejską? W ciągu dnia, to tramwaje mogą okazać się najlepszą opcją. Warto jednak do takiego miasta zabrać ze sobą rowery, gdyż infrastruktura pod ten środek transportu jest tam rozbudowana niemal idealnie.

Zwiedzanie Krakowa – co zobaczyć i czym się przemieszczać?

Co zwiedzić w Krakowie?

Kraków kojarzy się przede wszystkim z Wawelem i umieszczonym nieopodal, ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim. Wyróżnia go również piękna starówka, z zachowaniem wszystkich dzieł architektonicznych dawnych lat. W centrum Krakowa znajdziemy także popularne Sukiennice czy Kościół Mariacki. Będąc tam warto również przejść się bulwarami Wiślanymi i plantami. Chcąc odejść nieco od schematycznego zwiedzania i w odróżnieniu od innych zobaczyć panoramę miasta, zalecamy wybrać się na którykolwiek z trzech Kopców: Kościuszki, Wandy, Kraka. Dla wielbicieli wieczornych atrakcji szczególnie polecamy dzielnicę Kazimierz – uważaną za najdroższą i najbardziej ekskluzywną w całym mieście. Oczywiście, Kraków posiada znacznie więcej ciekawych miejsc, jednak dla nich warto przyjechać do tego miasta na dłużej.