Na urlop w kraju i za granicą kamperem! Dlaczego warto?

Na urlop w kraju i za granicą kamperem! Dlaczego warto?

Polacy kochają podróżować i odkrywać nowe, fascynujące miejsca w kraju i na świecie. Można to robić zarówno w tradycyjny sposób, docierając na miejsce urlopu własnym autem lub środkami komunikacji publicznej, albo wybrać się na wakacje kamperem, zabierając swój mobilny dom ze sobą i korzystając z jego dobrodziejstw w czasie odkrywania uroków nowych zakątków. Grono miłośników podróżowania samochodem kempingowym staje rośnie – coraz więcej turystów docenia ogrom możliwości, jakie zapewnia im ten coraz bardziej modny, a przy tym także niezwykle praktyczny sposób podróżowania. Odkryjmy je wszystkie!

Czym jest kamper? Jak z niego korzystać w czasie wakacji?

Kampery to nowoczesne pojazdy turystyczne, które pełnią nie tylko funkcję transportu osobowego, lecz stanowią także bazę noclegową, sanitarną oraz żywieniową dla podróżujących nimi osób. Pozwalają wygodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce, zapewniając swoim użytkownikom możliwość podróżowania po kraju i świecie, elastycznego dysponowania wolnym czasem, a także zaoszczędzenia na kosztach zakwaterowania w czasie wakacji, co szczególnie doceniają rodziny z dziećmi oraz turyści podróżujący w większych grupach.

Współczesne samochody kempingowe to nowoczesne pojazdy wyposażone w szereg przydatnych w czasie urlopu udogodnień. Każdy z nich posiada wygodne miejsca do spania i dziennego wypoczynku, łazienkę z toaletą i prysznicem, kącik do gotowania oraz miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. To swoisty dom na kółkach oraz idealna baza noclegowa na czas zarówno dłuższych, jak i krótszych wakacji.

Na urlop w kraju i za granicą kamperem! Dlaczego warto?

Kto może prowadzić kamper? Gdzie można go parkować?

Aby móc zgodnie z prawem prowadzić kampery o masie do 3,5 tony, potrzebujemy prawa jazdy kategorii B, czyli tego samego, które wykorzystujemy do prowadzenia auta osobowego. Bardziej luksusowe, większe i co za tym idzie także cięższe kampery mogą być natomiast kierowane przez osoby dysponujące prawem jazdy kat. C1 lub C. Warto mieć świadomość, że prowadzenie kampera nieco różni się od jazdy standardowym autem osobowym, wymaga więc od kierowcy nieco wprawy.

Tego typu pojazdy mogą być za to parkowane na dowolnym parkingu, co pozwala na swobodne zwiedzanie i odkrywanie tajników praktycznie każdego miasta i regionu w Polsce i Europie. Jeśli chodzi natomiast o nocleg, w kamperze można zwykle spać w przeznaczonych do tego miejscach – w Polsce w większości przypadków będą to pola kempingowe, w Norwegii i Rumunii można natomiast zatrzymać się na nocleg praktycznie wszędzie.

Zalety podróżowania kamperem. Dlaczego warto spędzić wakacje w domu na kółkach?

Kampery z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zarówno w Polsce, jak i w Europie. Możliwości przez nie oferowane doceniają szczególnie osoby, które w czasie urlopu chcą nawiązać bliski kontakt z naturą, odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, a także zasmakować podróżowania w zupełnie nowym, ciekawszym wydaniu. Istnieje całe mnóstwo powodów ku temu, aby wybrać się na urlop samochodem kempingowym!

Jedną z najczęściej wymienianych przez miłośników karawaningu zalet tego sposobu podróżowania jest wolność i niezależność, jaką zapewniają kampery. Planując wycieczkę z biurem podróży, jesteśmy bowiem zależni od jej harmonogramu, terminów i zaplanowanych atrakcji. Wybierając kamper, możemy zaplanować własną trasę, wyruszyć z domu o dowolnej porze, a także robić spontaniczne przystanki po drodze, spontanicznie organizować wycieczki i atrakcje. Podróżowanie kamperem to także oszczędność pieniędzy – to jeden z najlepszych pomysłów na ekonomiczne wakacje dla większych grup osób. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią możliwość zabrania ze sobą na urlop dowolnej ilości rzeczy – podróżując kamperem, nie musimy martwić się o pojemność bagażnika!

Wreszcie, kampery w Elcamp.pl to idealny wybór dla osób, które stawiają na własne jedzenie także w czasie wakacji. Samochody kempingowe posiadają na pokładzie kuchnię, która pozwala na przygotowywanie posiłków, gotowanie, a także przechowywanie zapasów żywności. Dzięki oferowanym przez nie możliwościom, w czasie wakacji możemy poczuć się jak we własnym domu, oszczędzając jednocześnie na wydatkach związanych z zakwaterowaniem, które również mamy zapewnione w kamperze. Czy można chcieć czegoś więcej?