Gdzie można pływać i opalać się w Krakowie?

Kraków to świetne miejsce, by cieszyć się słońcem i zażywać kąpieli. W mieście jest kilka zbiorników wodnych, gdzie można się opalać o pływać. Jednym z takich miejsc jest zrobiona plaża przy Forum Przestrzenie. Co prawda we Wiśle nie można pływać, ale jest to doskonałe miejsce, do opalanie, picia drinków i spożywania posiłków. Alternatywnie, wiele parków w całym Krakowie zapewnia dużo miejsca do opalania, w tym Park Jordana, Park Bednarskiego i Park Lotników Polskich. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej rekreacyjnego, istnieje kilka publicznych basenów zlokalizowanych w całym mieście, które oferują wygodne miejsca do leżakowania, jak również bezpieczne miejsca do pływania. Niezależnie od tego, co lubisz, w Krakowie jest wiele miejsc, w których możesz cieszyć się słońcem i zanurzyć się w chłodnej wodzie.

W jakich miejscach można pływać w Krakowie?

Dla fanów pływania w naturalnym środowisku Kraków zapewnia kilka zbiorników wodnych, gdzie stacjonują ratownicy. Jednym z takich miejsc są Bagry. Została tam wykonana specjalna plaża, która umożliwia bezpieczne pływanie pod opieką ratownika oraz wyznaczone obszary przebadane pod wpływem głębokości i odpowiedniego dna. Innym popularnym i pięknym miejscem jest Zakrzówek. Aktualnie rozbudowany o nową strefę dla turystów zapewnia bezpieczną możliwość pływania oraz opalania. Krajobraz tego miejsca jest znany na całym świecie, ponieważ zbiornik otoczony jest skałami, które fenomenalnie wyglądają latem. 

 Gdzie można pływać i opalać się w Krakowie?

Czy w każdym zbiorniku Krakowa można pływać?

Przyjeżdżając do Krakowa z myślą o opalaniu i pływaniu należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jednym z nich jest to czy zbiorniki zostały utworzone specjalnie dla odpoczynku ludzi, czy też do hodowli ryb. Kilka zbiorników przeznaczonych dla wędkarzy nie jest odpowiednich dla ludzi chcących zaczerpnąć kąpieli w naturalnym środowisku. Innym aspektem jest fakt bezpieczeństwa i to czy dany zbiornik wodny jest obserwowany przez ratowników. Bardzo często przy danych zalewach są znaki oznajmujące czy można w nich pływać, czy też nie. Należy zwracać na to uwagę, ponieważ jest to istotne dla naszego zdrowia oraz życia. Jeżeli widzisz, że w danym zbiorniku nie ma ludzi oraz informacji na temat kąpieli skontaktuj się z władzami miasta w celu zweryfikowania informacji na ten temat.