Spacer nad Wisłą w Krakowie - na co zwrócić uwagę?

Kraków każdego roku przyciąga setki turystów z całego świata. Jednym z miejsc, jakie koniecznie musisz odwiedzić będąc w tym wspaniałym mieście są alejki przodujące wzdłuż Wisły. Spacer będzie doskonałym sposobem na aktywny odpoczynek, połączony z możliwością zobaczenia wielu atrakcji i zabytków. Najlepszym sposobem jest zaplanowanie pieszej wycieczki od Podgórza, aż do Jubilatu, a nawet dalej. Spacer potrwa ok. godziny, a ty możesz w tym czasie cieszyć się z podziwiania zabytków na świeżym powietrzu.

Co zobaczysz w trakcie spaceru wzdłuż Wisły? 

Spacer wzdłuż Wisły w Krakowie to wspaniałe doświadczenie. Z brzegu rzeki widać najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, w tym Zamek Królewski na Wawelu. Brzeg rzeki oferuje wiele wspaniałych widoków i spokojnych miejsc do odpoczynku, z ławkami, drzewami i rozległymi trawnikami. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz dostrzec miejscową faunę i florę, taką jak kaczki, czy gęsi! Spacerując wzdłuż rzeki, zwróć uwagę na tereny zielone, na których można uprawiać sporty na świeżym powietrzu, takie jak kajakarstwo czy jazda na rowerze. Jest tu także wiele kawiarni i restauracji, w których można coś przekąsić podczas podróży. Niezależnie od tego, czy zechcesz spokojnego spaceru, czy aktywnej przygody, spacer wzdłuż Wisły w Krakowie z pewnością dostarczy Ci zarówno wspaniałej scenerii, jak i niezapomnianych wrażeń.

Spacer nad Wisłą w Krakowie - na co zwrócić uwagę?

Restauracje i bary nad Wisłą

Podczas spaceru nad Wisłą możesz zrobić sobie chwilę przerwy na jedzenie lub drinka. Na Wiśle, zawsze stoją barki, które zostały przekształcone w restaurację. Daje to możliwość zjedzenia kolacji lub obiadu z niecodziennym widokiem. Dodatkowo znajduje się tutaj tez Forum. Krakowskie Forum nad Wisłą to niesamowite miejsce do odwiedzenia. Oferuje szereg aktywności dla odwiedzających, od opalania i pływania na plaży do picia w jednym z jego wielu barów i restauracji. Położona tuż obok centrum miasta, jest łatwa do zdobycia i jest świetnym miejscem na relaks w letnie dni. Piasek jest czysty i jest tu wiele parasoli i krzeseł dla tych, którzy chcą się poopalać. Te kilka miejsc stworzą niezapomniane wspomnienia, które zostaną zapamiętane na długi czas.