Muzeum – Miejsca Pamięci KL Plaszow w Krakowie – konsultacje społeczne wokół zagadnień związanych z powstającym muzeum

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących powstawania Muzeum – Miejsca Pamięci KL Plaszow w Krakowie.
Powstające Muzeum Miejsce Pamięci KL Plaszow już teraz pełni rolę prospołeczną, humanizując otaczającą go przestrzeń, wpływając na wzrost bezpieczeństwa i poprawiając jakość życia mieszkańców. Dodatkowo uczy o wojennej historii Krakowa traktując tę wiedzę jako bazę do kształtowania dojrzałych postaw obywatelskich i inicjowania dialogu o wartościach ogólnoludzkich.
Pozytywna rola muzeum już dzisiaj jest widoczna, niemniej każdorazowo tworzenie nowej instytucji, zbiegające się z rozwojem infrastruktury miejskiej, w której ma ona zaistnieć, powoduje konieczność uporządkowania sytuacji będących konsekwencją zachodzących zmian.

Termin konsultacji: 17 czerwca 2019 r. – 20 grudnia 2019 r.

W ramach konsultacji społecznych zostały zaplanowane otwarte spotkania z mieszkańcami, dyżury interdyscyplinarne oraz spacer badawczy, jak i możliwość składania uwag, wniosków poprzez formularz konsultacyjny.

Więcej informacji na temat konsultacji społecznych dotyczących powstawania Muzeum – Miejsca Pamięci KL Plaszow w Krakowie można znaleźć TUTAJ.

One Comment

  1. Jacek

    Nie jest prawdą to co Państwo piszecie. To co proponuje miasto w kwestii tej inwestycji zniszczy życie wielu mieszkańców, a wszystkich okolicznych znacznie pogorszy. Miasto znów bardziej myśli o turystach niż swoich obywatelach.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.