Forum „Budżet Obywatelski – co zmienić?”

W poniedziałek, 10 października, w godzinach 17.00 – 20.00 w Centrum Obywatelskim w Krakowie (Stadion Miejski im. H. Reymana ul. Reymonta 20, wejście „LE” od strony Parku Jordana I piętro, pokój 39) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Forum Współpracy Międzysektorowej Centrum Obywatelskiego w ramach #BOwCO.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się i wypełnić  formularz zgłoszeniowy.

Forum to okazja do przedstawienia i przedyskutowania pomysłów na Budżet Obywatelski (BO) z innymi mieszkańcami, członkami Rady Budżetu Obywatelskiego, przedstawicielami i Urzędu Miasta Krakowa. Udział w spotkaniu zapowiedziały osoby z Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych odpowiedzialnego za organizację procesu Budżetu Obywatelskiego i Miejskiego Centrum Dialogu, który odpowiada za organizację spotkań ogólnomiejskich, prowadzenie portalu budżet.dialoguj.pl, obsługującego składanie projektów i głosowanie w budżecie.

Wnioski zebrane podczas spotkania zostaną przedstawione Radzie Budżetu Obywatelskiego, która pracuje nad regulaminem przyszłorocznej edycji BO.

Podczas spotkania uczestnicy będą dyskutować w grupach nad poszczególnymi zagadnieniami dotyczącymi zasad i realizacji Budżetu Obywatelskiego (np. promocji idei BO, zasad głosowania). Dyskusja w grupach będzie prowadzona przez moderatorów. Tematy zostaną wyłonione na podstawie propozycji zgłaszanych wraz z zapisem na wydarzenie.

Spotkanie ma na celu umożliwienie mieszkańcom przedstawienia i przedyskutowania pomysłów zmian w BO z osobami odpowiedzialnymi za przebieg tego procesu – urzędnikami pracującymi przy jego realizacji i osobami z Rady BO, które monitorują realizację i mają wpływ na ustalanie zasad jego działania.

Tagi:

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.