Zespół Dialogu Międzypokoleniowego

zespol malyZespół Dialogu Międzypokoleniowego – tak nazywa się nowy projekt, który tworzą wspólnie krakowscy studenci i seniorzy. Powstał na początku tego roku z inicjatywy 90-letniego krakowianina Zbigniewa Miksztala, który jak sam o sobie mówi, jest inżynierem z duszą humanisty.

Zbigniew Miksztal to inżynier, społecznik, współtwórca Klubu Agora i koordynator Bractwa Mądrości Życiowej, a także pomysłodawca i inicjator powstania Zespołu Dialogu Międzypokoleniowego. Co się kryje pod tą ostatnią nazwą? Najkrócej rzecz ujmując, przekonanie, że na wyzwania współczesnego świata, takie jak starzenie się społeczeństw i otaczający nas zewsząd zalew informacji związany z rozwojem nowych technologii, odpowiedzi i rozwiązań warto poszukiwać wspólnie – dialog międzypokoleniowy to doskonały sposób, by spojrzeć na problemy z różnych perspektyw. Młodzi mogą pomóc starszym rozwiązywać trudne problemy życiowe, a seniorzy mogą podzielić się swoim doświadczeniem i mądrością życiową. Inicjatywa zyskała poparcie Miejskiego Centrum Dialogu i doradcy Prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anny Okońskiej-Walkowicz. Projekt ma otwartą formułę, więc w każdej chwili można do niego dołączyć.

Spotkania odbywają się w wybrane wtorki w Miejskim Centrum Dialogu przy ulicy Brackiej 10 w Krakowie. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 12 616 60 40.

 

 

Na podstawie informacji z Magicznego Krakowa.