Zapraszamy na Święto Rodziny Krakowskiej!

Referat ds. Partycypacji Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK zaprasza serdecznie w niedzielę, 19 maja wszystkie rodziny do parku Jordana na Święto Rodziny Krakowskiej. Na krakowian już po raz ósmy będzie czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Święto rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa cały dzień, do godz. 19.00. W tym czasie każdy, kto odwiedzi park Jordana, nie będzie się nudzić, ponieważ przygotowane atrakcje trafią zarówno w gust najmłodszych, jak i najstarszych uczestników imprezy. Wydarzenie, jak co roku, odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa.

Na stanowisku Referatu ds. Partycypacji wszyscy zainteresowani krakowianie będą mogli uzyskać informacje na temat budżetu obywatelskiego, inicjatywy lokalnej oraz konsultacji społecznych.
Przedstawiciele referatu będą udzielać informacji i zachęcać do korzystania z miejskiego portalu poświęconego konsultacjom społecznym, promować udział w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych poświęconych konsultacjom społecznym oraz inicjatywie lokalnej. Będą też przybliżać założenia tegorocznego budżetu obywatelskiego, jak i wspierać mieszkańców przy tworzeniu wniosków do krakowskiego budżetu obywatelskiego.
Na gości stanowiska, którzy odpowiedzą na przygotowane przez nas pytania odnośnie partycypacji społecznej w Krakowie lub wykażą się inną inicjatywą obywatelską, oczekiwać będą drobne, ale sympatyczne i przydatne prezenty-niespodzianki.
Nie zabraknie też konkursów i nagród dla najmłodszych.

Do współpracy w Święcie Rodziny Krakowskiej udało się zaprosić w tym roku blisko stu partnerów, zarówno wśród podmiotów miejskich, jak i niepublicznych. To dzięki tak szeroko zakrojonej współpracy święto ma swój niepowtarzalny rodzinny klimat. Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Z rodziną po zdrowie”. Dla wszystkich uczestników przygotowano m.in. mnóstwo bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, zabawy, konkursy z nagrodami, przejażdżki konne, aktywności sportowe, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentują także krakowskie Kluby Rodziców oraz Centra Aktywności Seniora.

W tym wyjątkowym dniu park Jordana zostanie podzielony na pięć stref tematycznych – zdrowia i profilaktyki, rodziny, sportu i rekreacji, ekologii oraz bezpieczeństwa. Dla miłośników tańca będzie także przygotowany parkiet taneczny, na którym odbędą się warsztaty taneczne oraz wielka potańcówka z Boba Jazz Band.
W strefie zdrowia i profilaktyki wszyscy zainteresowani swoim zdrowiem przez cały dzień będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań medycznych, na które zapraszają szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne. Zachęcamy też do poświęcenia 10 minut wolontariuszom Fundacji DKMS, którzy pomogą dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej kkr.krakow.pl.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.