Spotkania dot. zmiany przepisów w Parku Kulturowym Stare Miasto

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu nowelizacji przepisów obowiązujących na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto.

7 września odbyło się pierwsze otwarte spotkanie konsultacyjne, poświęcone propozycjom wprowadzenia zakazów i ograniczeń dotyczących handlu w bramach, emisji światła, obrazów i dźwięków do przestrzeni publicznej, ograniczaniu przezierności przeszkleń oraz działalności sprzecznej z moralnością publiczną. W spotkaniu brało udział około 50 mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji i aktywistów miejskich, którzy żywo dyskutowali na temat proponowanych przepisów, m.in. postulując dalsze ograniczenia odnoszące się do emisji hałasu. Uczestnicy spotkania podnosili również inne kwestie: powiększenia obszaru Parku Kulturowego Stare Miasto i objęcia jego granicami również rzeki Wisły i przylegających rejonów miasta, wprowadzenia miejskich rekomendacji dla licencjonowanych przewodników turystycznych, zmian organizacji ruchu – Droga Królewska i Planty Krakowskie powinny być przeznaczone wyłącznie dla ruchu pieszych – czy też możliwości używania nagłośnienia przez artystów ulicznych.

To ostatnie zagadnienie będzie omawiane również podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się we wtorek, 12 września 2017 r. o godz. 17.00 w sali Lea w budynku Magistratu przy pl. Wszystkich Św. 3-4. Spotkanie poświęcone będzie proponowanym zmianom dotyczącym ogródków gastronomicznych, handlu obwoźnego, rozdawania ulotek, promowania poprzez noszenie kostiumów i przebrań oraz prezentacji artystów ulicznych.

Ostatnie spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w czwartek, 14 września br. w sali Portretowej Magistratu, dedykowane będzie sprawom świadczenia na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto usług przewozowych oraz wypożyczania pojazdów i urządzeń służących do przemieszczania się.

Wnioski i uwagi do projektu uchwały, z którym można zapoznać się na miejskich stronach internetowych, należy zgłaszać do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego do 15 września 2017 r.

Więcej informacji na temat konsultacji dot. Park Kulturowy Stare Miasto można znaleźć TUTAJ.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.