Spotkajmy się na Festiwalu Nauki i Sztuki!

Jak co roku Miejskie Centrum Dialogu, w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, zaprasza mieszkańców do swojego namiotu na Rynku Głównym.
Tegorocznym hasłem przewodnim XVIII edycji Festiwalu Nauki i Sztuki jest „moc rozumu”, co doskonale odnosi się także do możliwości wpływu mieszkańców na jakość życia codziennego w Krakowie.

W ramach tegorocznych działań przez trzy dni, 17 i 18 maja w godzinach od 11.00 do 17.00 oraz 19 maja w godzinach od 11.00 do 14.30 pracownicy Miejskiego Centrum Dialogu w swoim namiocie będą promować wśród zainteresowanych gości Festiwalu ideę konsultacji społecznych, sposoby obywatelskiego zaangażowania, partycypacji społecznej i inne formy dialogu mieszkańców z urzędnikami, po to aby działania władz miasta były jak najbliższe oczekiwaniom społeczeństwa.

Przedstawiciele Miejskiego Centrum Dialogu będą udzielać informacji i zachęcać do korzystania z miejskiego portalu poświęconego konsultacjom społecznym www.dialoguj.pl, przybliżać założenia tegorocznego budżetu obywatelskiego, w którym głosowanie nad projektami zacznie się już 16 czerwca 2018 r.
17 i 18 maja w godz. 14.00 – 15.30 w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10 wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach dotyczących konsultacji społecznych, a także dowiedzieć się jak zostać aktywnym mieszkańcem Krakowa.

Zapraszamy do zapisów na warsztaty w naszym namiocie w tych dniach w godzinach od 11.00 do 17.00. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Podobnie jak w poprzednich latach, pracownicy MCD będą również promować udział w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych poświęconych konsultacjom społecznym, które organizuje Miejskie Centrum Dialogu.

Na gości namiotu, którzy wypełnią ankietę dotyczącą konsultacji społecznych lub wykażą się inną inicjatywą obywatelską, oczekiwać będą drobne, ale sympatyczne i przydatne prezenty-niespodzianki. Dodatkowo zapraszamy do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w naszej foto-budce.
Nie zabraknie też konkursów i nagród dla najmłodszych.

Interesuje Cię otoczenie Twojego domu, miejsca pracy czy nauki oraz trasy pomiędzy nimi? Masz poczucie, że można je upiększyć, usprawnić lub uczynić sympatyczniejszym do funkcjonowania? Chcesz przekazać swoje sugestie do władz samorządowych przed rozpoczęciem planowanych inwestycji, aby były lepiej dostosowane do Twoich oczekiwań?

Przyjdź do naszego namiotu, podialogujmy o tym razem na Rynku!

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.