„Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości” – Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

Referat ds. Partycypacji Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, zaprasza mieszkańców do swojego namiotu na Rynku Głównym w Krakowie.
Tegorocznym hasłem przewodnim XIX edycji Festiwalu Nauki i Sztuki jest „Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości”.

W ramach tegorocznych działań przez trzy dni, 16 i 17 maja w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz 18 maja w godzinach od 10.00 do 17.00 pracownicy Referatu ds. Partycypacji w swoim namiocie będą promować wśród zainteresowanych gości Festiwalu ideę budżetu obywatelskiego, inicjatywy lokalnej oraz konsultacji społecznych.

Przedstawiciele Referatu ds. Partycypacji będą udzielać informacji i zachęcać do korzystania z miejskiego portalu poświęconego konsultacjom społecznym, promować udział w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych poświęconych konsultacjom społecznym oraz inicjatywie lokalnej. Przybliżać założenia tegorocznego budżetu obywatelskiego, jak i wspierać mieszkańców przy tworzeniu wniosków do krakowskiego budżetu obywatelskiego.

Na gości namiotu, którzy odpowiedzą na przygotowane przez nas pytania odnośnie partycypacji społecznej w Krakowie lub wykażą się inną inicjatywą obywatelską, oczekiwać będą drobne, ale sympatyczne i przydatne prezenty-niespodzianki.
Nie zabraknie też konkursów i nagród dla najmłodszych.

W tym roku w Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10, w ramach Festiwalu zaprasza mieszkańców do Kawiarenki Naukowej MNiSW, gdzie odbędą się wykłady, prelekcje oraz dyskusje  z naukowcami. Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny.

Plan spotkań:

– 16 maja 2019 r.:

  • godz. 13.00 panel: Miasta przyszłości
  • godz. 15.00 panel: Jak rozwiązać śledztwo sprzed lat? – zagadki kryminalne i sposoby ich rozwiązania

– 17 maja 2019 r.:

  • godz. 13.00 panel: Być EKO – moda czy konieczność?
  • godz. 15.00 panel: Czy tylko geniusz może zostać naukowcem?

– 18 maja 2019 r.:

  • godz. 13.00 panel: Praca w przyszłości: konieczność, wybór czy przywilej?
  • godz. 15.00 panel: Czy współczesny człowiek traci wrażliwość na piękno?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.