Program minigrantów ArcelorMittal Poland Działamy lokalnie – edycja 2019

Już po raz drugi ArcelorMittal Poland oraz Miasto Kraków zapraszali do udziału programie grantowym pn. “Działamy lokalnie”. W tegorocznej edycji programu mogły uczestniczyć stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców.

Organizacje miały za zadanie zaprezentować swoją działalność na rzecz Krakowa oraz przedstawić projekt skierowany do jego mieszkańców w ramach obszarów: ekologia, zdrowie, bezpieczeństwo, edukacja. Na cały projekt ArcelorMittal Poland przeznaczył 100 000 zł. Kwota została podzielona na 11 wybranych projektów, które zostaną zrealizowane do końca listopada tego roku.

Lista organizacji i zwycięskich projektów:

1. Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „EMAUS” – O ekologię zadbamy i okolice zalewu Zesławic i nie tylko posprzątamy
2. Stowarzyszenie Lajkonik – Senior za kierownicą
3. Fundacja Ecotravel – ArcelorMittal & Ecotravel Rodzinny Trash Run Nowa Huta
4. Towarzystwo Teatralne KAPRYS – Wieczory ze Straussem
5. Bank Żywności w Krakowie – Eco wyprawa śladem żywności
6. Grupa Nieformalna “HALO” reprezentowana przez Fundacja Indywidualności Otwartych – Ekologicznie nastawieni – Kreacja natury i zabawy
7. Stowarzyszenie Dobrze – Jestem taki jak Ty! Rozmowy z przedszkolakami o niepełnosprawności
8. Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej “U-WORK” – Nowi krakowianie poznają swoje miasto
9. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty – Kombinator twórczy
10. Fundacja ZUPA – Niemieszkalny Kraków
11. Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji – Historia Grodu Kraka oczami krakowiaka
Łącznie w tegorocznej edycji programy “Działamy lokalnie” zostaną zrealizowane 44 projekty w: Krakowie, Dąbrowie Górniczej oraz Zdzieszowicach.


Program minigrantów jest jednym z głównych projektów i działań społecznych realizowanych przez ArcelorMittal Poland. Szczegółowo o zaangażowaniu społecznym firmy i jej zrównoważonym rozwoju mogą Państwo przeczytać w Raporcie zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland 2018.

Fot. ArcelorMittal Poland