Planowane poszerzenie strefy płatnego parkowania – rozpoczęcie konsultacji społecznych

Zarząd Transportu Publicznego w dniach 1 kwietnia – 1 czerwca 2020 roku prowadził będzie konsultacje społeczne dotyczące poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania.

Konsultacje będą miały za zadanie pozyskać zdanie mieszkańców na temat poszerzenia strefy w obszarach Dzielnic:

II Grzegórzki,  III Prądnik Czerwony,  V Krowodrza, VI Bronowice oraz XIII Podgórze.

Szczegóły, w tym mapy obszarów objętych konsultacjami społecznymi oraz zestawienie form konsultacji dostępne są na naszej stronie w zakładce konsultacje.

One Comment

 1. Robert

  To bardzo miłe że nie tworząc po za strefą parkingów próbujecie nabić kieszenie na nowej strefie.
  Teraz zaparkowanie na Dąbiu po 18-tej graniczy z cudem, a po wprowadzeniu strefy wyznaczycie miejsca parkingowe zgodnie z przepisami ale ograniczycie ilość tych miejsc w porównaniu do teraz o 50%!! /np. zakaz parkowania 10 metrów od każdego skrzyżowania/

  Jeżeli nie wyznaczacie tych stref żeby zarabiać na mieszkańcach to proszę powiedzieć za co płaci mieszkaniec strefy abonament roczny? Mieszkaniec strefy który płaci TU podatki zostaje obarczony następnym podatkiem za możliwość parkowania w miejscu zamieszkania??
  Tak możliwość bo bez budowy nowych parkingów nie ma możliwości na normalne parkowanie w strefie.

  Czy pozbędziemy się przyjezdnych studentów z nowo powstałej strefy? nie student z umową najmu idzie i wyrabia identyfikator mieszkańca / abonament postojowy.

  PROSZĘ NIE ROZSZERZAĆ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA, PROSZĘ WYBUDOWAĆ PARKINGI BUFOROWE NA GRANICACH OBECNEJ STREFY ABY LUDZIE UCIEKAJĄCY PRZED HARACZEM NIE ZAJMOWALI MIEJSC PARKINGOWYCH MIESZKAŃCÓW NIE BĘDĄCYCH W STREFIE

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.