„Nowe Życie pomiędzy estakadami” – nowa lokalizacja wystawy pokonkursowej

W okresie od 3 grudnia 2018 r. do 28 lutego 2019 r. wystawa pokonkursowa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów pod przyszłymi estakadami kolejowymi pomiędzy ul. Kopernika i Miodową w Krakowie „Nowe życie pomiędzy estakadami” będzie prezentowana w HistoryLandzie w budynku Starego Dworca PKP przy pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.

W konkursie zwyciężyło holenderskie biuro projektów Ton Venhoeven c.s. Architekten B.V. W konkursie nagrodzono i wyróżniono również autorów trzech innych koncepcji zagospodarowania tego terenu: NM architekci Zuzanna Szpocińska Warszawa, NM architekci Tomasz Marciniewicz Warszawa, Krzysztof Kamienobrodzki Warszawa, Jerzy Grochulski Warszawa, architektura krajobrazu: Grzegorz Rejniak; Miastopracownia Dominika Wilczyńska, Barbara Nawrocka, Aleksandra Gryc, Ewa Szymczyk, Dorota Włodarczyk, Iga Kołodziej, Jacek Nawrocki; Bartosz Dendura Pracownia Architektoniczna Studio4SPACE.

Przypominamy, że do 31 stycznia 2019 r. trwa kolejny etap konsultacji społecznych, którego celem jest ocena przez mieszkańców Krakowa nagrodzonych i wyróżnionych koncepcji oraz wskazanie, która z czterech koncepcji powinna zostać zrealizowana i jakie elementy z pozostałych mogłyby zostać do niej dodatkowo włączone.

Więcej informacji na temat przedmiotowych konsultacji można znaleźć TUTAJ.

 

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.