Nowe Planty krakowskie nad estakadą na Grzegórzkach

W czwartek, 18 października, rozstrzygnięto konkurs urbanistyczno-architektoniczny pn. „Nowe Życie pomiędzy estakadami” na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów pod przyszłymi estakadami kolejowymi pomiędzy ul. Kopernika i Miodową w Krakowie.

W konkursie zwyciężyło holenderskie biuro projektów Ton Venhoeven c.s. Architekten B.V. Zwycięski projekt zakłada m.in. nadbudowanie estakad kolejowych z zadaszeniem, na którym miałyby znaleźć się tereny z zielenią i alejkami spacerowymi. Pod estakadami oprócz zieleni, przewidziano miejsca z różnymi funkcjami dla mieszkańców np. miejsce spotkań kulturalnych, powstałyby kawiarnie czy sklepy. Zaproponowano też połączenie, poprzez górną platformę przystanku Grzegórzki z lodowiskiem Cracovii. W konkursie nagrodzono i wyróżniono również autorów innych koncepcji zagospodarowania tego terenu. Przewidywały one również wiele zieleni i rożnych funkcji usługowych oraz powstanie poziomu głównego z placem targowym.

Teraz nagrodzone i wyróżnione koncepcje posłużą do dyskusji i konsultacji z mieszkańcami nad zagospodarowaniem terenów pod estakadami. To więc nie oznacza, że miasto będzie realizować zwycięski projekt. Może zdarzyć się tak, że z każdej pracy wybrane zostaną jakieś ciekawe elementy.

Dyskusja pokonkursowa odbędzie się w czwartek, 25 października o godz. 16:30 w hali D1 Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Wystawa pokonkursowa otwarta będzie w dniach 18 października – 2 listopada w hali D1 Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w dyskusji.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć TUTAJ.

Źródło: www.krakow.pl
Ilustracja: Ton Venhoeven c.s. Architekten B.V.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.