Krakowska kultura w czasie epidemii COVID-19 – badanie sektora

Podmioty działające w sektorze kultury i w sektorze kreatywnym

Szanowni Państwo,
W związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19 Kraków zmaga się ze skutkami społecznymi i gospodarczymi tych działań. Obszar kultury, podobnie jak inne obszary życia społeczno-gospodarczego, jest bardzo mocno dotknięty tą sytuacją – działalność kulturalna jest znacznie ograniczona, z dnia na dzień zniknęła możliwość realizacji projektów, programów, wydarzeń, festiwali, zajęć, wystaw, koncertów itp. Bardzo trudno jest cokolwiek zaplanować, kolejne działania trzeba zapobiegawczo odwoływać i przesuwać. Równocześnie podejmowane są różne inicjatywy i pojawiają się pomysły, jak można działać w tym trudnym czasie, na czym powinno polegać wsparcie dla kultury.
Z tej perspektywy chcielibyśmy we współpracy z Państwem ocenić skalę strat i problemów, z którymi muszą się zmierzyć podmioty sektora kultury i sektora kreatywnego w Krakowie. Przekazane informacje będą kluczowe w projektowaniu programu wsparcia dla kultury i sektora kreatywnego w tym trudnym czasie. Pracujemy nad programem „Kultura Odporna” – wachlarzem stypendiów, grantów i nagród, którym chcemy objąć jak największą grupę osób w najtrudniejszej sytuacji finansowej i organizacyjnej.
Chcielibyśmy mieć kompletną wiedzę o sytuacji sektora kultury. Dlatego prosimy o wzięcie udziału w badaniu i przesłanie linku do ankiety kolejnym osobom i podmiotom. Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Dziękujemy za poświęcony czas!

 

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.