Dyżury dotyczące ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi

 

W 2018 roku zapraszamy mieszkańców Krakowa na dyżury dotyczące ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi.

Dyżury odbywają się w Miejskim Centrum Dialogu na ulicy Brackiej 10, w godzinach 16.00 – 18.00 w następujące środy:

Polecamy również zapoznać się z działaniami odnośnie pól elektromagnetycznych, które zostały zrealizowane w poprzednim roku w Krakowie:

W 2017 roku Miasto Kraków zwiększyło swoje zaangażowanie w działania informacyjno-edukacyjne uruchamiając projekt “Bądźmy EkoCyfrowi”, którego głównym celem jest proponowanie i prezentowanie mieszkańcom dobrych praktyk bezpiecznego dla środowiska i ludzi codziennego użytkowania technologii cyfrowych w swojej pracy, szkole, domu, czy podczas wypoczynku. Rozwój telekomunikacyjny jest paszportem do społeczeństwa informacyjnego oraz niezbędnym warunkiem m.in. wzrostu gospodarczego każdego kraju i rozwijania e-usług czy e-administracji. Do nowych zjawisk, które nieodłącznie towarzyszą dynamicznemu rozwojowi technologii mobilnych należą również e-uzależnienia, cyberprzemoc oraz elektrosmog. Wielu zwłaszcza młodych ludzi, nie wyobraża sobie życia bez stałego bycia online, używania telefonu komórkowego czy przynależności do portalu społecznościowego. Dlatego tak ważnym są różnego rodzaju działania edukacyjno-informacyjne w tym zakresie skierowane do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, które zwrócą uwagę na różne aspekty nowoczesnych technologii. W ramach projektu przewidziano w 2017 roku wiele ciekawych wydarzeń, które mają zwrócić uwagę na problem i zachęcić mieszkańców Krakowa do pozytywnych zmian.  Więcej informacji na temat projektu “Bądźmy EkoCyfrowi” można znaleźć TUTAJ.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami z “II Międzynarodowego Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi”, którego tematem przewodnim była „Ochrona Dzieci”. Na drugie już forum zaprosili prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa oraz Marta Patena – Radna Miasta Krakowa. Konferencja zorganizowana została przy czynnym udziale Konsulatu Generalnego Francji w Krakowie, tak aby przybliżyć mieszkańcom II międzynarodowa działania Francji – światowego lidera w ochronie obywateli przed zanieczyszczeniem sztucznymi polami elektromagnetycznymi.  Więcej informacji na temat “II Międzynarodowego Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi” można znaleźć TUTAJ.

Ewentualne pytania w sprawie dyżurów prosimy kierować do Wydziału Kształtowania Środowiska UMK na adres e-mail: ws.umk@um.krakow.pl lub pod numer telefonu 12 616 8971.

Więcej o ochronie środowiska przed polami elektromagnetycznymi a także o sposobie wypożyczenia specjalnego dozymetru na stronie Magicznego Krakowa oraz na Facebooku projektu – Bądźmy EkoCyfrowi.

Pliki do pobrania:

Źródło: Magiczny Kraków