Blisko 300 formularzy dotyczących pomnika AK

Przez cały miesiąc można było składać propozycje dotyczące formy i miejsca uczczenia pamięci żołnierzy Armii Krajowej. 30 czerwca zakończyło się ich przyjmowanie. To jeden z elementów wieloetapowych konsultacji społecznych, których celem jest wypracowanie satysfakcjonującego wszystkie strony rozwiązania.

W ramach zbierania formularzy konsultacyjnych wpłynęło ich blisko 300. Liczba ta może się jeszcze zwiększyć, gdyż przyjmowane były również formularze pocztą tradycyjną, a tu decyduje data stempla pocztowego. Około 120 osób postuluje pozostawienie pomnika w dotychczasowej formie i lokalizacji argumentując, że jest tam już wmurowany kamień węgielny, a jego lokalizacja została wybrana przez Radę Miasta Krakowa. Wśród pozostałych propozycji znajdują się m.in. okolice: ul. Armii Krajowej, ze szczególnym uwzględnieniem cokołu po marszałku Koniewie, Muzeum AK, pl. Kossaka, Plant czy pl. Inwalidów. Z kolei wśród proponowanych form – poza pomnikiem „Wstęga Pamięci” – pojawiają się też m.in. park i czy inne tereny zielone.

Od 1 lipca do końca sierpnia trwać będzie analiza zebranych propozycji w oparciu o opinie właściwych komórek organizacyjnych miasta i instytucji zewnętrznych dotyczących możliwości realizacji w miejscu i zaproponowanej formie. W pierwszej połowie września obędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców w Muzeum Armii Krajowej, na którym zostanie przedstawione podsumowanie zebranych opinii i wypracowanie rekomendacji. W tej sprawie zostanie przeprowadzony także panel obywatelski po to, aby dotrzeć do szerokiego grona mieszkańców, którzy odzwierciedlają strukturę demograficzną społeczności miasta. Jesienią przy wsparciu zaproszonych ekspertów paneliści wypracują konkretne rekomendacje, które pomogą podjąć właściwe decyzje.

Więcej informacji dot. konsultacji społecznych dotyczących formy i miejsca uczczenia pamięci żołnierzy Armii Krajowej można znaleźć TUTAJ.

Źródło: www.krakow.pl

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.